اوقات شرعی 
 
وضعیت آب و هوای تبریز
 
 
 
 مقالات

داعش در آسیای مرکزی و قفقاز

پررنگ شدن نقش داعش در همسایه‌های شمالی ایران و همچنین جمهوری‌های آسیای مرکزی، حاکی از آن است که داعش و حامیان اصلی آن یعنی آمریکا و سعودی‌ها، راهبرد کلانی را برای ناامن‌سازی هرچه بیشتر مرزهای شمالی جمهوری اسلامی و همچنین محیط امنیتی روسیه در پیش گرفته‌اند، راهبردی که ریشه­ های آن به سال‌های دور باز می ­گردد.
چهارشنبه هیجدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 100

تناقض در سیاست خارجی ترکیه / فلسطین یا جهان اسلام؟

با به قدرت رسیدن اسلام‌گرایان حزب عدالت و توسعه در ترکیه، این کشور علاوه بر میانجیگري در روند صلح میان اعراب و رژیم صهیونیستی گاه در خط مقدم انتقاد از اسرائیل قرار گرفت.
چهارشنبه هیجدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 54

اهداف آمریکا از تحریم روسیه

مسکو به خاطر اتفاقات اوکراین و کریمه از سوی غرب به ویژه آمریکا تحت فشار قرار دارد، تهدیدات و تحریم هایی را احساس می کند که به گونه ای شبیه تهدیدات و تحریم های غرب و آمریکا علیه ایران است
چهارشنبه یازدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 91

آیا جمهوري آذربايجان برای تروریست ها سلاح حمل می کند؟

پايگاه اينترنتي «ميدان تي وي» به نقل از مقاله پژوهشي درج شده در سايت «ترود» TRUD بلغارستان به قلم «ديليانا قايتانجيئوا» پژوهشگر بلغاري ، خبر داد شرکت هواپيمايي «سيلک وي» SilkWay جمهوري آذربايجان با استفاده از پروازهاي ديپلماتيک ، به حمل محموله هاي سلاح براي تروريست ها در کشورهاي مناقشه خيز منطقه مشغول است.
شنبه هفدهم تير 1396
تعداد بازدید: 234

دو رکعت نماز ، سه سال زندان

حاج سردار حسنلی شخصی است که در آذربایجان به تقوا و درستکاری و صداقت مشهور بوده و فردی معتقد به مبانی تشیع ناب می باشد
پنجشنبه پانزدهم تير 1396
تعداد بازدید: 146

"روایتی از تخریب مسجد حاج جواد باکو در ایام سالگرد تخریب زیارتگاه مطهر ائمه بقیع(ع) "

از دور به بنای نیمه جان مسجد "حاج جواد" نگاه می کنم و با خود می گویم خداحافظ مسجد زیبایم ... خداحافظ شب های ماه محرم و لیالی قدر مسجد حاج جواد محله ساوتسکی باکو ...
پنجشنبه پانزدهم تير 1396
تعداد بازدید: 156

باکو در مسیر پرتگاه لجاجت

در پی آنکه شماری از شخصیت ها و فعالان سازمان های شیعی جمهوری آذربایجان، امسال در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، خواستار برگزاری روز قدس در این کشور در سطح دولتی شدند، الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان در حرکتی برضد مطالبات اجتماعی، با صدور فرمانی ترکیب اعضای کمیسیون مشترک دولتی با رژیم صهیونیستی را تعیین کرد.
چهارشنبه سی و یکم خرداد 1396
تعداد بازدید: 228

افزایش فشار باکو بر محسن صمداف رهبر حزب اسلامی جمهوری آذربایجان

اخبار رسیده از جمهوری آذربایجان حاکی از آن است، که حاکمیت آذربایجان با اعمال محدودیت‌های مذهبی از یک طرف و تشدید سرکوب دینداران از طرف دیگر روند مقابله با جریان‌های اسلامی در این کشور شیعه را وارد مرحله جدید و حساسی کرده است. دستگیری علما و روحانیون به بهانه‌های واهی، صدور احکام سنگین در دادگاه‌های فرمایشی، تداوم طرح تخریب مساجد، ممانعت از برگزاری مراسمات دینی و آیینی و اعلام ممنوعیت برگزاری کلاس‌های قرآن در منازل و تشدید اقدامات ضدبشری و تنبیهی در زندان‌ها از جمله اقدامات جدید حاکمیت آذربایجان محسوب می‌شود.
يکشنبه بیست و یکم خرداد 1396
تعداد بازدید: 295

امام خمینی به مثابه یک راه

او قیام کرد تا در حد وسع و توان اش ، راه را بر ظلم و تبعیض و اسارت و استعمار و ذلت مردم مظلوم ایران ببندد و عرصه را برای اجرای منویات نورانی و حیات بخش اسلام هموار سازد.
دوشنبه پانزدهم خرداد 1396
تعداد بازدید: 187

سنگ تمام رئیس جمهور آذربایجان برای «ترامپ»

الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان اخیرا گفته است « سفر ترامپ به ریاض نشانه احترام وی به تمامی جهان اسلام بود؛ باید به افکاری که از طرف رئیس‌جمهور آمریکا در ریاض بیان شد، خیلی ارزش گذاشته شود.» تحلیلی که بیشتر به «تجلیل» شبیه است و نیاز به واکاوی دارد.
چهارشنبه دهم خرداد 1396
تعداد بازدید: 378
آرشیو