اوقات شرعی 
 
وضعیت آب و هوای تبریز
 
 
 
 مقالات

واکاوی عملکرد رئیس ‌اداره مسلمانان قفقاز پاشازاده؛ مأمور سکولارسازی جامعه مسلمان جمهوری آذربایجان

واکاوی عملکرد رئیس ‌اداره مسلمانان قفقاز پاشازاده؛ مأمور سکولارسازی جامعه مسلمان جمهوری آذربایجان
پنجشنبه بیستم مهر 1396
تعداد بازدید: 48

اصلاحات قانون اساسی گرجستان

اصلاحات قانون اساسی گرجستان که یکی از شعارهای اصلی حزب حاکم در انتخابات پارلمانی سال 2016 این کشور بود پس از مجادلات و مخالفتهای فراوان احزاب مخالف و رییس جمهور این کشور در سومین نشست فوق العاده ای که 26 سپتامبر برابر با 4 مهر ماه در پارلمان گرجستان برگزار شد به تصویب رسید.
چهارشنبه نوزدهم مهر 1396
تعداد بازدید: 80

انگيزه هاي نوين تركيه در گسترش روابط با ايران/ فرزاد رمضاني بونش

روابط ایران و ترکیه در هفته‌های اخیر با گسترش همکاری روبه‌رو هست. در اين بين سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری ایران به ترکیه و سفر اردوغان به تهران در آینده‌ای نزدیک به ايران ميتواند بر حجم و دامنه روابط دو جانبه بيفزايد.
يکشنبه دوم مهر 1396
تعداد بازدید: 126

حکومت آذربایجان با استفاده از چه چیزی علیه غرب تبلیغات منفی به راه انداخته است؟

" در پی افشاگری نشریات با نفوذ جهان از حقایق فساد مالی 3 میلیاردی حاکمیت جمهوری آذربایجان، طرح رسیدگی به فساد اشخاصی که در این پروژه سهیم بوده اند نیز در دستور کار قرار گرفته است".
چهارشنبه بیست و دوم شهريور 1396
تعداد بازدید: 181

تهدید های مشترک امنیتی ایران و روسیه: زمینه های همکاری/ بخش اول

تا چندی پیش، روابط ایران و روسیه به دلیل فقدان اعتماد بین طرفین که ناشی از فشار غرب بود چندان رضایت بخش به نظر نمی رسید. با این حال، مسکو و تهران با تهدیدهای مشترک مواجه هستند و برای رفع آن ها نیز امکاناتی دارند و حتی در صورت ناهماهنگی میان منافع ملی شان این مسأله می تواند دو کشور را به سمت همکاری های استراتژیک سوق دهد. وارد شدن ایران به سازمان همکاری های شانگهای در مقام عضو تام-الاختیار و برقرار کردن رابطۀ همکاری با دبیرخانۀ سازمان پیمان امنیت جمعی از سوی این کشور، قدم های مهمی در این جهت محسوب می شود ...
دوشنبه سیزدهم شهريور 1396
تعداد بازدید: 125

تغییرات امنیتی در خدمت اردوغان

تصمیم هایی که دولت ترکیه روز جمعه در خصوص سازمان امنیت این کشور اتخاذ کرد حکایت از وجود نوعی حالت بدبینی سیاسی مستمر در حکومت ترکیه دارد، در حالی که بسیاری اِعمال این سیاست های جدید را تمایل رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به تثبیت پایه های حکومتی خود بر اساس رفراندومی که در 16 آوریل گذشته برگزار شد و به موجب آن حکومت ترکیه از پارلمانی به ریاست جمهوری تغییر یافت می دانند. اتفاقی که به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران ترکیه را به سمت دیکتاتوری سوق داده است.
سه شنبه هفتم شهريور 1396
تعداد بازدید: 171

یادداشت/ سعدالله زارعی
گفتنی‌هایی درباره رابطه اخیر تهران و آنکارا

سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ترکیه که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌سابقه خوانده شده است، علامتی مهم در رسیدن دو کشور به نقاط مشترک در پرونده‌های حساس به حساب می‌آید.
يکشنبه بیست و نهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 173

داعش در آسیای مرکزی و قفقاز

پررنگ شدن نقش داعش در همسایه‌های شمالی ایران و همچنین جمهوری‌های آسیای مرکزی، حاکی از آن است که داعش و حامیان اصلی آن یعنی آمریکا و سعودی‌ها، راهبرد کلانی را برای ناامن‌سازی هرچه بیشتر مرزهای شمالی جمهوری اسلامی و همچنین محیط امنیتی روسیه در پیش گرفته‌اند، راهبردی که ریشه­ های آن به سال‌های دور باز می ­گردد.
چهارشنبه هیجدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 254

تناقض در سیاست خارجی ترکیه / فلسطین یا جهان اسلام؟

با به قدرت رسیدن اسلام‌گرایان حزب عدالت و توسعه در ترکیه، این کشور علاوه بر میانجیگري در روند صلح میان اعراب و رژیم صهیونیستی گاه در خط مقدم انتقاد از اسرائیل قرار گرفت.
چهارشنبه هیجدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 175

اهداف آمریکا از تحریم روسیه

مسکو به خاطر اتفاقات اوکراین و کریمه از سوی غرب به ویژه آمریکا تحت فشار قرار دارد، تهدیدات و تحریم هایی را احساس می کند که به گونه ای شبیه تهدیدات و تحریم های غرب و آمریکا علیه ایران است
چهارشنبه یازدهم مرداد 1396
تعداد بازدید: 207
آرشیو