اوقات شرعی 
 
وضعیت آب و هوای تبریز
 
 
 
 مقالات

شرحی بر جوابیه‌‌ تطهیرکنندگان متجاوزین؛
نعل وارونه سایت "آذری‌‌ها" و اصرار بر تقویت روابط ایران و ارمنستان!

چرا سایت آذری‌‌ها سعی دارد تا در برابر گسترش روابط تهران-باکو که نهایتا منجر به برداشته شدن باری از دوش شیعیان این کشور می‌‌شود، بر طبل روابط بیش از پیش و حسنه با ارمنستان بکوبد و در رسانه‌‌ها وانمود نماید ایران طرفدار ارمنستان است؟
شنبه هیجدهم آذر 1396
تعداد بازدید: 180

به بهانه اخراج یالچین ایمان اف وکیل مدافع دکتر صمداف از انجمن وکلا

در واقع یک وکیل وقتی دید نمی تواند کارش را انجام دهد، باید از این کار کنار بکشد . در غیر این صورت، اگر بگوید وکالت کنم کاری درستی نیست.
يکشنبه پنجم آذر 1396
تعداد بازدید: 102

یادداشت انتقادی کیهان از رفتار برخی نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان؛
مقابله با فرهنگ عاشورا در جمهوری آذربایجان/ باز هم دست صهیونیست‌ها در کار است

سیاستمداران مجربی که دوره حاکمیت نظام کمونیستی و برهه‌های حاکمیتی پس از آن را تجربه کرده و به نقاط قوت و ضعف همه آنها واقف هستند، بر عبث بودن مقابله با عزاداری حسینی تاکید می‌کنند.
سه شنبه بیست و سوم آبان 1396
تعداد بازدید: 157

دلارزدايی و ابعاد آن در مراودات تجاری ايران و روسيه/ احسان رسولی نژاد

در ديدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولاديميرپوتين رئيس جمهوري روسيه (10 آبان 1396)، مسئله مقابله با تحريم هاي خصمانه آمريکا از طريق سياست هايي همچون حذف دلار از مراودات اقتصادي دو کشور و جايگزيني آن با ارزهاي ملي در معاملات مالي دو جانبه و چند جانبه مطرح شد.
دوشنبه بیست و دوم آبان 1396
تعداد بازدید: 114

معجزه عاشورا در جمهوری آذربایجان/ صمد حسن زاده

اعتقادات دینی و فرهنگ عاشورا و عشق و ارادت به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در میان مردم آذربایجان آنچان عمیق و ریشه دار است که اقدامات حاکمیت آذربایجان نخواهد، توانست مانعی در برابر آن ایجاد نماید. بنابراین حاکمیت آذربایجان باید با قبول و درک این واقعیت مسلم، با مردم خود از در آشتی درآید.
دوشنبه پانزدهم آبان 1396
تعداد بازدید: 157

اهداف و پیام های منطقه ای و بین المللی سفر پوتین به تهران

دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از تهران که برای شرکت در نشست دوم سران روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان انجام گرفت و در جریان آن با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد، دربرگیرنده اهداف و حاوی چندین پیام مهم منطقه ای و بین المللی بود.
يکشنبه چهاردهم آبان 1396
تعداد بازدید: 102

مدراتور: چرا انتقادکنندگان از مراسم عاشوراي باکو، درقبال رواج رقص برهنه در جمهوري آذربايجان ساکتند؟

پايگاه اينترنتي «مدراتور» در مقاله اي با عنوان « کساني که مراسم عاشورا را شلاق مي زنند ( انتقاد کنندگان از برگزاري مراسم عزاداري روز عاشورا در باکو ) و براي رقص برهنه ميدان مي گسترند» ، از رواج داده شدن نمايش هاي رقص برهنه ( Striptease) در باکو انتقاد کرد.
شنبه سیزدهم آبان 1396
تعداد بازدید: 190

ترسیم خطوط همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بستر اسلامی

مقام معظم رهبری گفتند: "باید قدر این فرصت مفید و مراسم پرشکوه عزاداری شیعیان در جمهوری آذربایجان را دانست، زیرا این موارد، هویت ملت و کشور شما را تقویت می‌کند."
شنبه سیزدهم آبان 1396
تعداد بازدید: 128

جریان اسلامگرایی در جمهوری آذربایجان و پارادوکس دولت و مردم

علیرغم سانسور فراوانی که در آذربایجان برای عدم نشر مراسمات عاشورای امسال انجام گرفت اما انتشار بخش کوچکی از این مراسمات هم نشان از تقویت مجدد شیعه گری با حضور مردم و به ویژه جوانان در آذربایجان داشت اما این تمام ماجرای عاشورای امسال نبود.
شنبه سیزدهم آبان 1396
تعداد بازدید: 128

«اقرار علی‌اف» و اقرار حقیقت

به‌جرأت می‌توان گفت که یکی از وخیم‌ترین تبعات معاهدات «گلستان»، «ترکمانچای» و معاهدات «آخال» و تجزیه شدن بخش‌های وسیعی از شمال ایران و سپس تسلط امپراطوری روسیه تزاری و اتحاد جماهیر شوروی بر این مناطق، کاشته شدن تخم «بحران هویت» در این مناطق بوده است.
دوشنبه یکم آبان 1396
تعداد بازدید: 275
آرشیو