اوقات شرعی 
 
وضعیت آب و هوای تبریز
 
 
 
 مقالات

قره‌باغ در سال 2018؛ جنگ، صلح یا اندکی تعادل /سرگی مارکدانف

سال 2018 محتمل‌ترین سناریو در قره‌باغ «پویایی وضع موجود» خواهد بود، که در آن، به دلیل نقض رژیم آتش‌بس تهدید به تشدید درگیری جدید به طور مستمر باقی خواهد ماند، با این حال، به احتمال زیاد بعید است که این مناقشه به سمت و سوی وقوع جنگ کشیده شود.
پنجشنبه سوم اسفند 1396
تعداد بازدید: 76

نگاهی به تحولات انتخاباتی ترکیه؛
حمله اردوغان برای فروپاشی جبهه عبدالله گل با جذب داود اوغلو/حمید قدسی آذر

اردوغان علاوه بر داود اوغلو، قلاب خود را به سمت اطرافیان نزدیک عبدالله گل انداخته و دستور داده است تا جایی که می‌توانید برای اقناع آن‌ها تلاش کنید. بدین ترتیب تاکتیک خالی کردن دور و بر عبدالله گل با جدیت زیاد و با استفاده از هر راهی در حال اجرا است.
يکشنبه پانزدهم بهمن 1396
تعداد بازدید: 147

ایران ۳۷۰ سال پیش از نگاه یک سیاح عثمانی: ماکو، قره‌باغ و نخجوان

سیاحتنامه اولیا چلبی، جهان‌گرد معروف عثمانی (۱۶۱۱-۱۶۸۲) که حدودا ۳۷۰ سال پیش دیده‌های خود را از ده‌ها مملکت و سرزمین جهان آن دوره در یازده جلد به قلم آورده، نکات و تفصیلات فوق‌العاده جالبی در باره بسیاری نقاط ایران آن زمان، زندگی مردم و فرهنگ و زبان آنان دارد که تا کنون عموما از حیطه توجه ایرانیان به دور مانده‌است.
دوشنبه نهم بهمن 1396
تعداد بازدید: 231

هویت دینی مردم جمهوری آذربایجان و مانعی به نام ناسیونالیست‌های افراطی و لائیک/ محمدرضا کفاش جمشید

با حاکمیت ناسیونالیست‌های افراطی و لائیک‌ها در جمهوری آذربایجان و ایجاد موانع اساسی در بازیابی هویت مذهبی مردم شیعه این کشور شاهد یک مبارزه گسترده و همه‌جانبه با معارف اسلامی و مظاهر دینی و اسلام گرایان بوده‌ایم.
دوشنبه دوم بهمن 1396
تعداد بازدید: 208

پاسخ به اتهامات سایت آذربایجانی/ ایران از جمهوری آذربایجان چه می‌خواهد؟!

روزنامه «ینی مساوات» چاپ باکو همزمان با سفر وزیر خارجه ایران به باکو، مطلبی تحت عنوان «ایران از (جمهوری) آذربایجان چه می خواهد»، منتشر کرد.
يکشنبه هفدهم دي 1396
تعداد بازدید: 227

صاحب نظر آذری : آمریکا با توطئه برضد ایران برای جبران شکست خود در منطقه تلاش می کند

قربان جبرائیل رئیس اتحادیه نویسندگان ' قلم ' جمهوری آذربایجان در مورد حوادث اخیر ایران نوشت: آمریکا با توطئه برضد جمهوری اسلامی ایران، برای جبران شکست طرح های شوم خود در منطقه تلاش می کند .
شنبه شانزدهم دي 1396
تعداد بازدید: 123

نقش رقابت سیاسی در کرملین در فراز و فرود فرقه دموکرات آذربایجان/مسعود صدرمحمدی

چندی پیش کتابی در شرح حیات میرجعفر باقراف مطالعه کردم و به دلیلی اطلاعات قابل توجهی که متضمن آن بود با همراهی یکی از دوستان به فارسی ترجمه کردم.
دوشنبه یازدهم دي 1396
تعداد بازدید: 229

تداوم مناسبت سازی و تحریف حقایق تاریخی از سوی حاکمیت آذربایجان

مجلس جمهوري آذربايجان با انتشار پيامي به مناسبت به اصطلاح « روز همبستگي آذربايجاني هاي دنيا»، تصريح کرد : « آذربايجان بزرگ و قدرتمند، بايد بر پايه تماميت ملي - معنوي برقرار شود.»
يکشنبه دهم دي 1396
تعداد بازدید: 173

الهام علي اف در مثلث اسراييل - ايران - ترکيه چگونه مانور خواهد داد؟

رأي مثبت جمهوري آذربايجان به قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل درباره قدس، هيچ تأثيري بر روابط باکو با آنکارا و تل آويو نخواهد گذاشت.
سه شنبه پنجم دي 1396
تعداد بازدید: 264

مواضع متفاوت کشورهای قفقاز جنوبی در قبال مساله قدس؛
همگرایی جمهوری آذربایجان با کشورهای اسلامی/ مرتضی جعفرپور مقدم

موضع جمهوری آذربایجان در وحله اول مرتبط با وضعیت حقوقی "قره باغ" و پایبندی به حقوق و قوانین بین المللی بوده است اما رای ارمنستان نشانه‌ای از تعمیق پارادوکس موجود در رفتارهای این کشور در مناسبات بین المللی و منطقه‌ای بوده است.
يکشنبه سوم دي 1396
تعداد بازدید: 214
آرشیو